Blefaroplastyka powiek – poprawa jakości życia w każdym wieku

blefaroplastyka powiek drstawowska

Blefaroplastyka to jeden z najchętniej wybieranych zabiegów mających na celu odmłodzenie wizerunku. Przynosi on spektakularne efekty, sprawiając, że cała twarz wygląda na wypoczętą i młodszą. Wśród zabiegów chirurgii estetycznej jest to również zabieg stosunkowo niedrogi. Wykonać go można za pomocą skalpela lub lasera. 

Laserem lub skalpelem

Blefaroplastyka powiek to zabieg stosunkowo prosty. Wykonany laserem jest zabiegiem nieinwazyjnym, takim, który nie wymaga długiej rekonwalescencji. Wykonany metodą tradycyjną, czyli skalpelem wymaga kilkunastu dni odpoczynku.

Z narkozą, bez narkozy

Blefaroplastyka powiek górnych wykonywana jest w większości przypadków w znieczuleniu miejscowym, w przypadku powiek dolnych jednak konieczne jest znieczulenie ogólne.

By zabieg przyniósł oczekiwany efekt, należy bezwzględnie przestrzegać lekarskich zaleceń dotyczących późniejszego postępowania – oznacza to, że należy unikać aktywności fizycznej i opalania, a także zrezygnować z sauny i basenu.

blefaroplastyka powiek

Blefaroplastyka powiek – wskazania, przeciwwskazania

Wskazaniem do zabiegu blefaroplastyki może być sytuacja, w której nadmiar skóry na powiekach sprawia, że pole widzenia jest ograniczone. Obniża to jakość codziennego funkcjonowania, może również w konsekwencji wpływać na trwałe pogorszenie wzroku, a także powodować inne problemy zdrowotne. Osoby, których oczy przysłonięte są nadmierną ilością skóry, mając ograniczone pole widzenia starają się dostosować mimikę twarzy lub pozycję głowy w taki sposób, by pole to choć trochę powiększyć. Powoduje to dolegliwości bólowe – migreny, bóle szyi lub kręgosłupa.

Zabiegu blefaroplastyki nie wykonuje się u osób w ciąży, a także u takich, które w ostatnim czasie poddawały się leczeniu onkologicznemu. Większość przeciwwskazań, to jednak przeciwwskazania przejściowe, łatwe do zażegnania po wdrożeniu odpowiednich działań lub kuracji.