Waporyzacja – co to jest?

Palenie ziół to sposób na relaks, ale i względy medyczne. Jednak podczas procesu spalania uwalniają się substancje smoliste i toksyny, które negatywnie wpływają na cały organizm. Coraz częściej entuzjaści spożywania ziół decydują się na waporyzację.

Czy jest waporyzacja?

Proces waporyzacji polega na podgrzaniu ziół za pomocą pary za pomocą specjalnego urządzenia. Materiał pod wpływem ciepła wydziela substancje aktywne, które podczas inhalacji przedostają się do organizmu. To proces zdecydowanie zdrowszy od palenia, stąd warto zainteresować się tematem.

Obawy o legalność

Proces waporyzacji za pomocą urządzenia jest w pełni legalny. Wszystkie środki i zioła poniżej 0,2 THC są w Polsce legalne i można z powodzeniem stosować je w dowolnej formie.

Waporyzacja a palenie

Podgrzewanie ziół jest formą zdecydowanie zdrowszą od tradycyjnego palenia. Ma to wpływ na korzyści dla zdrowia, gdyż do organizmu nie przedostają się substancje smoliste i toksyny. Ubrania i pomieszczenie nie są przesiąknięte zapachem spalania, para szybko znika, a urządzenia do waporyzacji są wyjątkowo dyskretne. Waporyzacja to z pewnością korzyści dla dróg oddechowych. Inhalacja kannabidoidami nie obciąża płuc i układu krążenia. Nie ma kaszlu palacza, świszczących odgłosów w płucach, a także problemów z odrywającą się flegmą. Waporyzacja to również zupełnie inne walory smakowe. Ze względu na brak substancji smolistych, waporyzacja zapewnia niezwykłe aromaty zażywanych ziół.

Waporyzacja to obecnie najlepszy sposób na korzystanie z dobroczynnych właściwości ziół. Korzyści zdrowotne z inhalacji są niezaprzeczalne, a walory smakowe zupełnie odmienne.

Waporyzatory dostępne w tym miejscu.