Zioła szwedzkie – zastosowanie

naturalne zioła prosto z natury

Zapewne każdy, kto interesuje się medycyną naturalną słyszał o ziołach szwedzkich. Jest to tradycyjna mieszanka ziół mających pozytywny wpływ na organizm – łagodzą bóle głowy, niestrawności, skurcze menstruacyjne a także radzą sobie z wysypkami skórnymi. Co więcej, zioła szwedzkie to sprawdzony i uznany sposób radzenia sobie z wieloma schorzeniami. Pite profilaktycznie zapewniają zdrowie oraz dobre samopoczucie. Nalewki z ziół szwedzkich można stosować zarówno wewnętrznie w postaci gorących naparów, herbatek czy też kropli doustnych, a także zewnętrznie w postaci kompresów nasączonych wywarem, które przykłada się bezpośrednio do bolących lub dotkniętych zmianami miejsc na ciele. Warto wiedzieć, że nawet sporadycznie stosowany kompresy przynoszą szybką ulgę w bólu.

znakomita mieszanka ziół szwedzkichZioła szwedzkie to doskonały sposób na takie dolegliwości żołądkowe, jak wzdęcia czy zaparcia. Zaleca się spożywanie od jednej do trzech kropli nalewki – w zależności od nasilenia objawów. Mieszanka ziół szwedzkich jest także stosowana w celu złagodzenia bólów menstruacyjnych, wspomaga leczenie nowotworów, a także pomaga w złagodzeniu objawów kaca. Niewiele osób wie, że kompozycja ziół szwedzkich poprawia także krwiotwórczość i krążenie, dlatego znajduje zastosowanie również w leczeniu anemii.

Zioła szwedzkie stosowane zewnętrznie pomagają leczyć różnego rodzaju wysypki skórne, a także trądzik, brodawki wirusowe, a także afty. Co więcej, zioła te leczą oparzenia, odmrożenia i skaleczenia, zmniejszają wszelkie blizny, pomagają także na odciski oraz świetnie wygładzają popękaną i suchą skórę na dłoniach oraz stopach.