Zioła regulujące hormony jako wsparcie dla Twojego organizmu

zioła regulujące hormony

W obecnych czasach wiele osób boryka się z problemami hormonalnymi. Codzienny stres, bardzo szybkie tempo życia, często nie w pełni wartościowa i przetworzona dieta wpływają na pojawienie się tych trudności. Bardzo ważne jest zadbanie o zdrowy tryb życia, jednak nie zawsze ma się możliwość przeznaczyć temu wystarczają ilość czasu. Dlatego w takich sytuacjach z pomocą mogą przyjść adaptogeny, czyli zioła regulujące hormony.

Adaptogeny – co to takiego?

zioła regulujące hormony

Są to zioła regulujące hormony, dzięki którym można zwiększyć witalność organizm. Znane są ze swojej roli we wspieraniu m.in. układu odpornościowego, hormonalnego i neurologicznego, dlatego stanowią idealne rozwiązanie w odpowiedzi na stresogenny styl życia.

Rodzaje adaptogenów 

Najpopularniejszym adaptogenem jest ashwaganda. Nie bez powodu, gdyż wiele badań naukowych potwierdza jej niesamowitą skuteczność w przypadku chronicznego stresu. Odpowiada za regulację pracy nadnerczy i obniża hormon stresu kortyzol. Pomocny w stanach wyczerpania emocjonalnego może okazać się także cytryniec chiński czy gotu kola, która działa przeciwlękowo. Ponadto ashwaganda pomaga zmniejszyć objawy menopauzy, takie jak uderzenia gorąca, wahania nastroju czy problemy ze snem. Inne zioła regulujące hormony to np. różeniec górski, żeń- szeń czy bazylia azjatycka. Liczne badania udowodniły ich pozytywne oddziaływanie w przypadku problemów z tarczycą, wskazywały też na ich rolę przy stabilizacji poziomu cukru we krwi. Adaptogeny bez wątpienia nazwać można ziołami regulującymi hormony. Są naprawdę pomocne w zmniejszeniu objawów wynikających z nierównowagi hormonalnej. Wystarczy stosować je regularnie, a na pewno przyniosą spodziewane efekty.