W jakiej formie najlepiej przyswaja się emolienty?

Na rynku dostępne są setki kosmetyków z emolientami – płyny, kremy, emulsje, żele zobacz https://www.aptekagalen.pl/ Możliwości jest wiele. Warto jednak zastanowić się w jakiej formie emolienty są najlepiej tolerowane przez organizm. Z jakich form kosmetyków powinno się korzystać?

To zależy


Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Kosmetyki Emolium mają różne postaci, bo różne są problemy z jakimi zmagają się ich użytkownicy. Nic w tym dziwnego. Wiele też zależy od rodzaju skóry danej osoby. Przykładowo, osoby z bardzo suchą skórą powinny korzystać z sekwencji kilku kosmetyków – emulsji do kąpieli a później balsamu. Dzięki takiemu działaniu można dodatkowo zabezpieczyć skórę przed utratą wilgoci.

W kąpieli


Bardzo skutecznym sposobem na nawilżenie skóry jest wzięcie kąpieli z kosmetykami Emolium. Najwydajniejsza jest emulsja. Wlewa się ją do wanny, a następnie zanurza całe ciało. Takie rozwiązanie jest doskonałe dla osób, które nie chcą poświęcać dużo czasu na pielęgnację swojej skóry, ale mają też spore potrzeby. Kąpiel z kosmetykiem zapewnia jego równe dotarcie do każdej części ciała zanurzonej we wodzie. To o tyle wygodne rozwiązanie, że smarując się kremem lub balsamem bardzo łatwo jest ominąć niektóre fragmenty skóry. W kąpieli nie ma tego problemu. Dzięki temu pielęgnacja jest szybka i skuteczna. Rozwiązanie to sprawdza się również u najmłodszych. Wystarczy przygotować niemowlakowi kąpiel z Emolium i nie trzeba więcej martwić się problemami skórnymi.