Taśmy do kinesiotapingu – nieodzowny asortment w wielu medycznych placówkach

Gdy odniesie się kontuzje, nie wolno absolutnie tego zbagatelizować, Nieleczona może przynieść jeszcze gorsze skutki dla zdrowia. Warto także wiedzieć, że nie wszystkie urazy wymagają od razu ekstremalnych środków. Do zaleczenia niektórych wystarczą taśmy do kinesiotapingu.

Jaki schorzenia kwalifikują się do kinesiotapingu?

Po pierwsze wszelkiego rodzaju naciągnięcia oraz lekkie skręcenia. Również w przypadku mało zaawansowanych zmian zwyrodnieniowych stawów tejpy przynoszą jak najbardziej pożądane efekty. Obrzęk i niewielkie stłuczenia kończyn też można leczyć tejpami. Jest jednak warunek, na miejscu skaleczenia, zranienia nie może być rozległego krwiaka. Niekiedy tejpy pomagają też przy nerwobólach zlokalizowanych w okolicy żeber lub kręgosłupa. Można się nimi poobklejać praktycznie na całym ciele. Niemniej, gdy ból się nasili- mogą one nie wystarczyć. I w takim wypadku potrzeba bardziej zaawansowanej metody eliminacji bólu.

W jakich placówkach około medycznych praktykuje się leczenie taśmami do kinesiotapingu

Taśmy do kinesiotapingu są przede wszystkim podstawą działania gabinetów lekarskich dla sportowców. Tam nieustannie dochodzi do urazów i kontuzji, które trzeba natychmiast zaopatrzyć. Tejpy w takich placówkach można tak powiedzieć, są tam artykułami pierwszej potrzeby bardziej niezbędnymi niż bandaże. Taśm do kinesiotapingu nie może również zabraknąć w klinikach rehabilitacyjnych i prywatnych gabinetach fizjoterapeutycznych. Tam ich zastosowanie nikogo nie dziwi i jest ogólnie przyjętą normą.

Czy można samodzielnie nabyć taśmy do kinesiotapingu?

Nie ma z tym żadnego kłopotu. Tego rodzaju asortyment można kupić w sklepach rehabilitacyjnych lub ortopedycznych. Gdyby i tam ich zabrakło, to opcją rezerwową są oczywiście sklepy internetowe i znane serwisy sprzedażowe. Oczywiście na tejpy zamówione online czeka się dłużej niż te zakupione w sklepach stacjonarnych. Jednakże, gdy odniesiona kontuzja aż tak bardzo nie doskwiera, można wykazać się odrobiną cierpliwości i zamówić online z megamedic.