Stopery do uszu- sposób na cichą i spokojną noc

Chrapanie jest to przypadłość, która potrafi postawić na nogi cały dom, zwłaszcza gdy dotyczy ona najbliższego członka rodziny. Trudno innym domownikom zignorować te dzikie hałasy, przez co są chronicznie niewyspani.

Dlaczego ludzie chrapią?

Niekiedy jest to skutek kataru i przeziębienia. Jest rzeczą oczywistą, że w jego trakcie oddycha się wyłącznie ustami, a to może być przyczyną chrapania. Innym powodem wydawania nieprzyjemnych odgłosów jest duże zmęczenie fizyczne i spanie na plecach. Gdy zmieni się pozycję ciała, problem zazwyczaj sam znika. Jednak chrapanie to może być skutek niedotlenienia i nieprawidłowej pracy serca. Można wysunąć takie wnioski, jeżeli powtarza się ono codziennie i trwa przez całą noc.

Co może zrobić w takim wypadku współmałżonek osoby chrapiącej?

Po pierwsze może namówić partnera na podjęcie leczenia. Jednak gdy jego prośby zostaną zignorowane, wtedy stopery do uszu to jedyny ratunek. W końcu dzięki nim będzie mógł się swobodnie wyspać i nie będzie zmuszony słuchać całonocnego koncertu w wykonaniu współmałżonka. Zaletą stoperów do uszu jest to, że są wielokrotnego użytku i można po nie sięgnąć, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Stopery są lepsze niż na przykład tabletki nasenne, bo nie uzależniają, nie mają żadnych skutków ubocznych. A co najważniejsze można je łatwo dostać i nie ma kłopotu z ich aplikacją. Wkłada się je do ucha i człowiek może rozkoszować się ciszą, która sprzyja zasypianiu.