Sposoby na regenerację nadgarstka po przebytych urazach

orteza nadgarstka

Zapewnienie odpowiedniej sprawności kończyn górnych ma niebagatelne znaczenie dla codziennego funkcjonowania każdego człowieka. W wyniku przebytych urazów nadgarstka, w tym złamań, zwichnięć oraz różnego rodzaju stanów zapalnych, niezbędnym okazuje się zastosowanie odpowiedniego usztywnienia. W tym celu stosuje się ortezy nadgarstka (na cięższe urazy), stabilizatory (których zadaniem jest ochrona dłoni przed naciągnięciami oraz dolegliwościami bólowymi) oraz usztywniacze na nadgarstki.

Stabilizator na nadgarstek i usztywniacz – kiedy i w jakim celu stosować?

Stabilizator na nadgarstek oraz usztywniacz na rękę to produkty, których zadaniem jest usztywnienie nie tylko nadgarstka, ale także całej dłoni. Stabilizują staw promieniowo-nadgarstkowy, dzięki czemu następuje zmniejszenie ruchomości w stawie narażonym na urazy lub po przebytych urazach. Produkty te z dużym powodzeniem mogą być stosowane w celu unieruchomienia stawu w przypadku mniejszych urazów, a także profilaktycznie. Poleca się je sportowcom oraz osobom wykonującym prace fizyczne. Mogą z nich korzystać także osoby zmagające się z reumatyzmem, bowiem poprawia krążenie oraz pozwala utrzymać odpowiednią temperaturę ciała. Lekki ściągacz na nadgarstek sprawdzi się doskonale w przypadku nadwyrężenia stawu oraz u osób borykających się z zapaleniem ścięgien.

Ortezy nadgarstka – zastosowanie i funkcje

orteza nadgarstka

Silnie usztywnionym rodzajem stabilizatora ręki są ortezy. Ich cechą chcarakterystyczną jest to, że mogą być z powodzeniem stosowane zamiennie z gipsem, dzięki czemu zyskuje się nie tylko komfort, ale także zapewnienie większej higieny usztywnionej ręki. Ortezy stabilizujące są z reguły profesjonalnym sprzętem medycznym, których zadaniem jest całkowite unieruchomienie uszkodzonego stawu, dlatego stosuje się je w przypadku złamań czy po przebytych operacjach chirurgicznych. Osobom chorującym na zespół cieśni nadgarstka zalecana jest orteza nadgarstka z ujęciem kciuka, który wykazuje silne działanie terapeutyczne oraz odznacza się dużą skutecznością podczas rehabilitacji.