Maść konopna a atopowe zapalenie skóry – czy zlikwiduje ona uporczywe objawy?

Atopowe zapalenie skóry jest chorobą, której dokładne przyczyny nie są znane, a która jest dosyć powszechna, mogąc charakteryzować się różnym stopniem intensywności. Osoby, które doświadczają jej lekkich odmian, często pozostają niezdiagnozowane, w różny sposób tłumacząc objawy i likwidując je naturalnymi środkami, co możliwe jest też w cięższych jej przebiegach. Jednym z naturalnych produktów pomocnych w przypadku AZS jest maść konopna.

Objawy AZS a maść konopna

AZS to choroba prawdopodobnie o podłożu genetycznym i autoimmunologicznym, a ponieważ jej przyczyna nie jest znana, nie istnieje też w pełni skuteczne leczenie, lecz wiele specyfików bardzo skutecznie walczy z jej objawami.

Zmiany zapalne na skórze często pojawiają się w okresie jesienno-zimowym, w sytuacjach silnego stresu oraz przy kontakcie z różnym i substancjami, gdyż skóra osób cierpiących na AZS jest bardzo delikatna.

Maść konopna jest w przypadku tego schorzenia bardzo skuteczna, gdyż dzięki niej uporczywe i nieestetyczne zmiany często ustępują całkowicie, a gdy stosuje się ją profilaktycznie, mija często bardzo długi czas, zanim wrócą. Nadal jednak trzeba bardzo uważać na taką skórę i nie narażać jej na szkodliwe czynniki.

Jaką maść konopną wybrać na atopowe zapalenie skóry?

Maść konopna na AZS powinna zawierać jedynie naturalne składniki. Jej główną substancją czynną jest kannabidiol, czyli CBD.

Jest to substancja pozyskiwana z konopi siewnych i one są też źródłem oleju używanego do produkcji maści, a jego zawartość w niej powinna wynosić co najmniej 50%.

Co poza CBD?

Poza samym CBD w maści konopnej można znaleźć witaminy A, B, D i E, a także kwasy Omega-3 i Omega-6. Często dodaje się też do niej wosk pszczeli.

Taki skład sprawia, że zmiany ustępują często na długi czas, a osoby dotknięte atopowym zapaleniem skóry mogą w końcu przestać czuć skrępowanie, tak częste w przypadku tego schorzenia.