Magnez shot- suplement, który niweluje bolesne skurcze mięśni

Pływanie to sport, który angażuje całe ciało. Dzięki niemu można sobie wyrobić zgrabną sylwetkę. Jednak nie ma nic za darmo, bo trening pływacki bardzo zakwasza mięśnie i powoduje ich nagłe skurcze. By im przeciwdziałać, warto sięgnąć po magnez shot.

Korzyści płynące ze spożywania magnezu shot

Pływacy cenią magnez shot za to, iż znacznie przyśpiesza on regeneracje mięśni i sprawia, że są natychmiast gotowe do pracy, chociaż od ostatniego wysiłku minęło stosunkowo niewiele czasu. Zawodowi pływacy to przecież bardzo zapracowani ludzie i potrafią pływać kilka dystansów jednego dnia.

Właśnie dlatego magnez shot to dla nich idealny suplement diety, bo za jego sprawą pokłady energii są uwalniane przez organizm stopniowo. Toteż pływakowi nie zabraknie nagle energii, a kumulacja zmęczenia następuje dopiero po dłuższym czasie, a nie zaraz po zakończonym wyścigu. Magnez shot podnosi także ogólną odporność, dlatego też sportsmeni, którzy go zażywają, rzadziej chorują na infekcje dróg oddechowych czy uszu.

O czym trzeba pamiętać, stosując magnez shot?

Po pierwsze o tym, by brać go regularnie. Zresztą, gdy zaniedba się suplementacje magnezem podczas pływackiego treningu, organizm sam się o niego upomni. Wtedy zazwyczaj pojawiają się skurcze, które są bolesne i dosyć uciążliwe. Po drugie nie wolno przekraczać zalecanej dawki i należy być ostrożnym, jeżeli bierze się na stałe inne lekarstwa. Magnez shot bardzo często wchodzi z nimi w interakcję. Dlatego jego przyjmowanie warto skonsultować wcześniej z lekarzem.