Którą maskę antysmogową wybrać?

Coraz więcej osób dba o swoje zdrowie. Zjawisko to można zauważyć na ulicach, ponieważ spore grono ludzi decyduje się na regularne noszenie masek antysmogowych. Dla kogo są one przeznaczone i które z nich warto kupić?

Dla kogo maski antysmogowe?

Antysmogowe maski z filtrem N99 mogą być stosowane przez każdego, kto chce zadbać o swoje zdrowie. Ich noszenie jest wskazane przede wszystkim w przypadku osób, które borykają się z chorobami układu oddechowego, ponieważ w ich przypadku działanie smogu może być wyjątkowo szkodliwe. Warto się zaopatrzyć w maskę również w przypadku, gdy regularnie uprawia się sport na zewnątrz, gdyż w takcie wysiłku wdycha się znacznie więcej powietrza niż podczas zwykłego spaceru, co znacznie zwiększa ryzyko wdychania dużej ilości zanieczyszczeń, które mogą być groźne dla organizmu.

Jaką maskę wybrać?

Większość osób zdaje sobie sprawę, że maska antysmogowa, by była skuteczna, musi być wyposażona w filtr. Na rynku są dostępne są ich różne wersje (przykładowa oferta sprzedażowa: https://dragonmask.pl/filtr-n99.html), którą z nich warto zatem wybrać? Bardzo dobrze sprawdza się maska z filtrem N99, który absorbuje aż 99,9% zanieczyszczeń występujących w powietrzu. Dzięki takiej masce pochłaniana są: kurz, pleśń, spaliny oraz pyły PM2.5 i PM10, które mogą wywoływać różne choroby zakaźne.