Krople do czyszczenia uszu

Higiena uszu to jeden z ważnych elementów porannej toalety. Zalegający w uszach wosk to przecież ogromny defekt kosmetyczny i coś, co może zburzyć wizerunek nawet najbardziej zadbanego człowieka. Jak skutecznie czyścić uszy? Są na to dwa sposoby, czyli czyszczenie mechaniczne za pomocą patyczków kosmetycznych oraz przy użyciu sprayu do uszu.

Spray do uszu

Preparat do czyszczenia uszu w formie sprayu to doskonały preparat pozwalający na utrzymanie higieny uszu bez ingerowania przy pomocy patyczków. Tego typu spray do uszu najczęściej ma postać oleju lub oliwy. Spray należy wprowadzić do otworu w uchu i poczekać na to, aż rozpuści on zalegający w kanalikach wosk i pomoże mu w wypłynięciu na wierzch. Regularne czyszczenie uszu w ten sposób przynosi doskonałe efekty. To metoda dobra między innymi dla osób mających bardzo wąskie kanaliki uszne. W ich przypadku czyszczenia uszu przy pomocy patyczków może niestety skończyć się tragicznie – woskowina zostaniem wepchnięta głębiej do kanalików, co spowoduje na przykład okresowe pogorszenie się słuchu. Spray do czyszczenia uszu warto mieć w domu, jeżeli ma się małe dziecko. Maluchy bardzo często łapią różnego rodzaju infekcje uszu wtedy, gdy ich uszka nie są czyszczone w prawidłowy sposób.

Czyszczenie uszu przy pomocy patyczków

Sporo osób preferuje czyszczenie uszu przy pomocy klasycznych patyczków. Czyszczące uszy właśnie tak należy zachować bardzo dużą ostrożność. Największa obawa to możliwość uszkodzenia bardzo delikatnej błony bębenkowej.  Takie uszkodzenie jest już nieodwracalne i prowadzi do nawet utraty słuchu. Spray do uszu wydaje się zatem sposobem zdecydowanie bardziej bezpiecznym.

Kropla do czyszczenia uszu dostępne w ofercie sprzedażowej pod adresem: https://www.aptekagalen.pl/higiena-uszu