Jeśli chodzi o skuteczność, to Keladerm jest preparatem wyróżniającym się bardzo prostym składem. Mimo faktu, że składa się on z kilkunastu substancji, to tylko kilka z nich ma status substancji aktywnych. Pozostałe składniki preparatu to związki pomocnicze, których zadaniem jest zwiększenie efektywności przyjmowania laktoferyny.
Przeciwwskazania a stosowanie preparatu
Stosowanie preparatu Keladerm nie powinno mieć miejsca wówczas, gdy – również miejscowo – stosuje się preparaty o podobnym działaniu i składzie. Takie połączenie mogłoby zmniejszyć skuteczność działania laktoferyny, a w konsekwencji wypaczyć sens stosowania kremu. Warto też podkreślić, że produkt ten nie powinien być stosowany przewlekle. Zaleca się nawet, aby co kilka tygodni przerwać jego stosowanie, gdyż może to doprowadzić do wzrostu wrażliwości skóry.
Nadwrażliwość na składniki preparatu
Kremu Keladerm nie można stosować np. w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. W przypadku zignorowania tego zalecenia może dojść do poważnych, skórnych reakcji alergicznych. Mogą one w konsekwencji doprowadzić do powstawania wysypki, rumienia i innych, podobnych reakcji. W przypadku wystąpienia takich reakcji, należy koniecznie zaprzestać stosowania specyfiku. Warto też skonsultować się w tej materii z lekarzem dermatologiem.
Podsumowując, krem Keladerm jest preparatem ograniczającym powstawanie charakterystycznych zmian skórnych, które mają charakter wybroczyn bądź blizn. Niemniej w trakcie jego stosowania należy przestrzegać wszelkich podstawowych środków bezpieczeństwa https://www.aptekagalen.pl/espumisan-100mg-ml-krople-30ml