Jakie są przyczyny nadmiernego pocenia się?

To, że człowiek się poci, jest sytuacją jak najbardziej normalną. Pocimy się gdy jest ciepło, gdy uprawiamy intensywny wysiłek fizyczny lub gdy jesteśmy bardzo zdenerwowani. Jednak są osoby, które pocą się w sposób nadmierny, zupełnie nieadekwatny do warunków zewnętrznych. W takich przypadkach można już mówić o oznakach choroby i może okazać się, że konieczne będzie zastosowanie tabletek na pocenie.

Jakie są przyczyny nadmiernego pocenia się?

Przeważnie pocenie się w sposób nadmierny może być oznaką procesu chorobowego toczącego się w organizmie człowieka. Gdy człowieka zalewają poty, może to oznaczać, że organizm walczy z wysoką gorączką lub infekcją. Kiedy pocenie się powinno stanowić sygnał do niepokoju? Zapewne wówczas, gdy zwiększa się jego częstotliwość lub gdy w nocy występują mocne poty. Przyczyn może być wiele. Wśród nich warto wymienić chociażby zmiany hormonalne i powiązane z nimi problemy z tarczycą.

Jak walczyć z nadmierną potliwością?

W normalnych warunkach wystarcza użycie dobrej jakości dezodorantu do tego, aby ograniczyć pocenie się i związany z nim nieprzyjemny zapach. Jednak w sytuacji nadmiernej potliwości sam dezodorant może okazać się mało skuteczny i trzeba będzie sięgnąć po bardziej radykalne środki, które zadziałają na organizm od wewnątrz. Tabletki na pocenie oparte na ziołowej recepturze, można kupić w aptekach na terenie całego kraju i wydawane są bez recepty.