Jak poradzić sobie z kontuzją?

Jeśli intensywnie ćwiczysz lub pracujesz fizycznie, nie raz zapewne zdarzało ci się nabawić się kontuzji, która sprawiała, że nie mogłeś normalnie funkcjonować. Od dzisiaj z tym koniec. Oto kilka rad jak uniknąć, ale także jak poradzić sobie z bolącym problemem.

Oczywiście, aby unikać kontuzji, konieczna jest prawidłowa i dokładna rozgrzewka wszystkich części ciała. Wystarczy trucht, pajacyki, krążenia np. ramionami, głową i kostką, kilka przysiadów i jesteśmy gotowi do działania.

  • Warto także usztywniać stawy np. przy nadgarstku, które są bardzo narażone na kontuzję.
  • Pij dużo wody, która sprawi, że nie będziesz osłabiony podczas i po treningu. Na bieżąco uzupełniaj ubytek wody w organizmie.
  • Ostatnia rada- trening kończ zawsze rozciąganiem. To zmniejszy możliwość kontuzji, ale także pozwoli uniknąć bolesnych zakwasów.

Gdy już doznamy kontuzji preparatem, który złagodzi ból jest Stadiopasta (https://www.apteka-oliwna.pl/stadiopasta-250ml). To maść, która stworzona jest na bazie wyciągów i olejów z leczniczych ziół takich jak np. nagietka, mięty czy lawendy. Lekiem szybko wyleczysz obrzęk, zasinienie, skręcenie, stłuczenie, naderwanie lub naciągnięcie mięśni, lub stawów. Stadiopasty można używać także w przypadku chorób zwyrodnieniowych stawów.

Domowym sposobem na poradzenie sobie z kontuzją jest przykładnie zimnych okładów w bolące miejsce, ale nie bezpośrednio. Jeżeli ból nie ustępuje przez dłuższy czas, warto skonsultować się z lekarzem.