Domowe sposoby na anginę

Oprócz środków farmakologicznych dostępnych w aptekach, możemy wspomóc się podczas trwania choroby domowymi metodami leczenia.

Na jakie objawy choroby działają domowe sposoby


Domowe sposoby pomagają złagodzić takie objawy jak drapanie, swędzenie oraz ból w gardle. Oprócz tego pozwalają na skrócenie czasu trwania choroby oraz skutecznie poprawiają nasze samopoczucie.

Sprawdzone sposoby na anginę


Jeśli dopadnie nas angina należy przede wszystkim zadbać o odpoczynek, dlatego nie zaleca się chodzenia do pracy lub przez dzieci do szkoły. Nawadnianie organizmu podczas tej choroby jest również kluczową sprawą, ponieważ podczas niej w momencie przebiegu temperatury mocno pocimy się powodując wydalanie wody z organizmu lub w niektórych przypadkach dochodzi do wymiotów. Sok z malin lub herbata z dzikiej róży zawierają antyutleniacze, które wzmocnią układ odpornościowy, dlatego są potrzebne w walce z chorobą. Niektórzy robią syrop z czosnku i cebuli, który ma działanie przeciwzapalne i antybakteryjne. Na bolące gardło od zawsze stosowane były płukanki, można je zrobić z wody i soli, szałwii, rumianku czy sody oczyszczonej. Odpowiednia temperatura w pomieszczeniu również przyczynia się do szybszego zażegnania choroby, dlatego powietrze w pokoju nie powinno być suche. Z powodu problemów z przełykaniem można zastosować dietę, która powinna być lekkostrawna oraz rozdrobniona lub płynna. Więcej na: https://www.aptekagalen.pl/blog/angina

Musimy pamiętać, że te sposoby mają tylko wspomóc walkę z chorobą i nie mogą być zamiennikiem leków oraz antybiotyku.