Czym się kierować, aby odpowiednio dobrać meble laboratoryjne?

meble medyczne

Urządzanie nowo powstałego laboratorium jest wyzwaniem, ze względu na trudność wyboru odpowiedniego wyposażenia, ale także zaplanowanie przestrzeni i dobór odpowiedniego umeblowania. Istnieje kilka kluczowych zasad, którymi należy się kierować, aby zakup mebli był satysfakcjonujący i nie przedawniał się, wraz z upływem czasu.

Zasady doboru umeblowania przestrzeni laboratoryjnych

  1. Możliwość fachowego doradztwa

Aby zamontowane meble laboratoryjne spełniały wymagania potrzebnych norm i były odpowiednio dostosowane do wymagań klienta, warto skorzystać z usług producenta, który oferuje doradztwo już na etapie planowania wyposażenia.

  1. Uniwersalność zastosowanych rozwiązań

Zakup nowych rozwiązań technologicznych bądź zmiana procesów badawczych, wymagają zmian w rozkładzie i wyposażeniu laboratorium. Ważne jest, aby zainstalowane umeblowanie miało możliwość modyfikacji jego ustawienia. Dobrym rozwiązaniem jest wybranie mobilnych i modułowych mebli laboratoryjnych, które łatwo jest dopasować do zmiennych warunków pracy.

  1. Konstrukcja uwzględniająca przyszłe przyłącza
meble medyczne

Wraz z rozwojem laboratorium, ważna jest możliwość uzupełnienia umeblowania o kolejne przyłącza mediów. Wyposażenie mebli w panele sanitarne już na etapie ich projektowania i montażu, pozwala na bezinwazyjny rozwój laboratorium i przyłączanie dodatkowych mediów, bez naruszania konstrukcji laboratorium.

Meble laboratoryjne to wieloletnia inwestycja, ważne jest więc, aby zwrócić uwagę na ich funkcjonalność, dopasowanie do urządzanej przestrzeni i wytrzymałość.