Czy warto nosić maseczki antywirusowe w samochodzie?

Maski antywirusowe to już nie przesada i zabawna imaginacja, ale rzeczywistość. Obecnie wszyscy boją się się koronawirusa i robią wszystko co mogą, aby się nie zarazić. Z tego też powodu niektórzy decydują się także na zakładanie maseczki w aucie. Jedni zakładają ją za każdym razem niezależnie od tego z kim przyszło im jechać, natomiast inni tylko w przypadku gdy w pojeździe znajdują się także osoby obce.

Czy zakładanie maseczki w samochodzie ma sens?

Generalnie rzecz biorąc – tak. Pomimo faktu, iż wedle polskiego prawa maseczka nie musi być zakładana podczas jazdy samochodem warto się na to zdecydować choćby dlatego, iż taki zabieg na pewno w niczym nie zaszkodzi, natomiast może znacznie wspomóc próby walki z rozprzestrzenianiem się wirusa siejącego pogrom. 

Maski ochronne w samochodzie – co warto wiedzieć?

Tak jak już zostało napisane – noszenie maseczki w samochodzie to nie jest zbędny przeżytek w szczególności w przypadku jazdy z kimś. Jeśli znajdujemy się w samochodzie z osobą, której nie znamy założenie maseczki jest dobrym zabiegiem. Jakby nie było dystans, który dzieli nas wówczas od samochodowego sąsiada to zazwyczaj mniej niż jeden metr, a więc w przypadku jego kichnięcia jesteśmy w dużym stopniu podatni na zakażenie. Jedynie w przypadku jazdy samochodem samodzielnie noszenie maseczki jest raczej zbędne. Jeśli prowadzimy samochód i nie mamy żadnych pasażerów to z powodzeniem możemy ściągnąć maseczkę do czasu wyjścia z auta. Po więcej informacji zapraszam na stronę: https://dragonmask.pl/blog/koronawirus-maseczka-w-samochodzie-czy-trzeba-jezdzic-w-masce.