Ascorvita MAX – dobry suplement o przedłużonym działaniu

Organizm człowieka nie jest w stanie samodzielnie syntetyzować witaminy C, za to z powodzeniem pobiera ją z pokarmu. Przyjmuje się, że zbilansowana dieta w pełni zabezpiecza potrzeby w tym zakresie. Sporym jednak wyzwaniem dla organizmu mogą się okazać zwykła infekcja, przeciągający się stres, czy uzależnienie od tytoniu, kiedy to zapotrzebowanie na witaminę C dramatycznie wzrasta. W takiej sytuacji należy jak najszybciej zdecydować na suplementację, a najlepiej zrobić to za pomocą sprawdzonego preparatu.

Ascorvita MAX jest suplementem diety z wysoką, bo aż 1000 mg dawką witaminy C, z dodatkiem witaminy D i cynku. Dostępna jest w postaci tabletek musujących, jak również tabletek powlekanych o warstwowej budowie i przedłużonym działaniu. Dwuwarstwowa budowa tabletki ma na celu spowolnienie procesu absorpcji i zapewnienie tą drogą stałego wysokiego poziomu witaminy C we krwi.

Ascorvita MAX – wskazania:

zwiększone zapotrzebowanie na witaminę C – przy obniżonej odporności, na czas rekonwalescencji po przebyciu chorób zakaźnych, dla przyśpieszenia gojenia się ran po poparzeniach

  • ciężka praca fizyczna, w tym sport wyczynowy
  • nałogowe palenie tytoniu

pomocniczo w leczeniu niedokrwistości na skutek niedoboru żelaza oraz w stanach zapalnych błon śluzowych układu pokarmowego, oddechowego i moczowego

Panuje przekonanie, że witamina C zabezpiecza przed przeziębieniem, i dlatego warto ją brać w ramach profilaktyki. Niestety, jak pokazują badania witamina C nie chroni przed infekcją. Jednocześnie jednak te same badania dowiodły, że wzięta wraz z pojawieniem się pierwszych objawów skraca czas trwania przeziębienia oraz łagodzi jego przebieg.