Epidemia, która dotknęła w ostatnich latach praktycznie cały świat, odbiła się znacząco również na przyzwyczajeniach Polaków. Normą stały się działania, mające na celu ochronę przed zakażeniem. Jakie ich formy były najczęstsze?
Aplikacja kwarantanna domowa – podstawowe narzędzie kontroli i izolacji chorych
Jednym z najprostszych sposobów walki z rozprzestrzenianiem się COVID-19 było zastosowanie izolacji osób, podejrzanych o kontakt z wirusem. Służyło temu szereg regulacji prawnych, wspartych przez nowoczesne rozwiązania organizacyjne i informatyczne. Do tych ostatnich należy przykładowo aplikacja Kwarantanna Domowa, pomagająca w utrzymaniu rygorów sanitarnych. Jej użycie pomaga w skutecznej lokalizacji osób, które powinny znajdować się w odosobnieniu, przeciwdziałając tym samym podejmowaniu przez nie działań, które stanowią potencjalnie zagrożenie w kontekście przenoszenia choroby. Kto musi korzystać z aplikacji kwarantanny domowej? Przeczytasz w artykule na dragonmask.
Aplikacja kwarantanna domowa a inne środki ostrożności
Zastosowanie aplikacji Kwarantanna Domowa nie wyklucza użycia innych środków ostrożności. Szczepienia, powszechnie już dostępne, pomagają znacząco zredukować ryzyko zakażenia, a w razie jego wystąpienie – ograniczyć potencjalne niekorzystne dla chorego skutki choroby. Najprostszym i najtańszym środkiem, zmniejszającym ryzyko transmisji czynnika zakaźnego, są jednak maski ochronne. Ich stosowanie jest przy tym równie tanie, co łatwe, a produkty te są obecnie powszechnie dostępne. Na rynku można bez problemu zaopatrzyć się w wiele ich modeli, dobierając je do swoich preferencji.