Venoforton. Roślinny lek na niewydolność żył.

venoforton

Venoforton jest lekiem roślinnym, którego składnikami są wyciąg z owoców kasztanowca, nalewka z miłorzębu, wyciąg z ziela jemioły, nalewka z kwiatostanu głogu oraz nalewka z ziela arniki. Venoforton, ma postać płynu, a jego stosowanie jest zalecane w przypadku, gdy dokuczają nam objawy związane z niewydolnością żył. W skład leku Venoforton, wchodzi wyciąg z owoców kasztanowca. Produkuje się go, w celu pozyskania saponin triterpenowych, a dokładnie, związku o nazwie escyna. Występuje ona w nasionach kasztanowca zwyczajnego i ma działanie przeciwzapalne oraz łagodzące ból. 

Z CZEGO SKŁADA SIĘ VENOFORTON? 

Jej stosowanie jest wskazane w przypadku niewydolności żył, ponieważ zmniejsza ona kruchość naczyń krwionośnych, przywraca ich elastyczność oraz pomaga im odzyskać właściwe napięcie. Działaniu escyny, możemy także zawdzięczać poprawę jakości przepływu krwi w żyłach. Miłorząb, jest gatunkiem drzewa pochodzącym z Chin. Jego jedyne stanowisko, w którym występuje w sposób naturalny, znajduje się w chińskiej prowincji Anhui. W lecznictwie, swoje zastosowanie mają przede wszystkim liście miłorzębu, z których produkuje się wyciąg, będący składnikiem wielu popularnych leków roślinnych. Wyciąg ten, zawiera glikozydy flawonowe, czyli takie związki chemiczne znajdujące się w ich grupie, jak izoramnetyna, kwercetyna i olej kamforowy. Inni wartościowymi, z punktu widzenia medycyny, składnikami chemicznymi miłorzębu są laktony terpenowe, czyli ginkolidy oraz bilobalidy. 

ROŚLINY POMAGAJĄCE NA NIEWYDOLNOŚĆ ŻYŁ.

Wyciąg z miłorzębu, jest ceniony ze względu na swoje zdrowotne oddziaływanie w przypadku zaburzeń ukrwienia obwodowego i mózgowego, a przede wszystkim jako lek przeciw objawom demencji, jaka związana jest z procesem starzenia się, ludzkiego organizmu. Choroby tętnic obwodowych, doprowadzają ostatecznie do zwężenia lub niedrożności dużych tętnic naszego organizmu. Bardzo często objawy te są wynikiem miażdżycy. Ale nie tylko, ponieważ zwężenie lub niedrożność tętnic, może być również wywołana przez stany zapalne, wady anatomiczne, zakrzepy i zatory. Żeby temu skutecznie zapobiec, należy stosować lek Venoforton (do znalezienia m.in. na LekiNatury.pl), zgodnie ze sposobem opisanym na dołączonej ulotce. Jemioła, znana jest głównie ze swojego pasożytniczego trybu życia, Jednak jej gatunek, o łacińskiej nazwie Viscum Articulatum, jest wykorzystywany jako leczniczy surowiec zielarski. Produkuje się go z liści oraz pędów jemioły i zaleca do stosowania, gdy cierpimy z powodu choroby nadciśnieniowej. Używanie wyciągu z jemioły, pomaga skutecznie wpłynąć, na obniżenie ciśnienia tętniczego krwi.