Zioła na watrobę i ich właściwości

naturalne wątrobowe leki z natury

Wielu specjalistów i lekarzy medycyny rodzinnej zaleca naturalne wspomaganie swojego organizmu, zamiast stosowania wytwarzanych przemysłowo suplementów diety i sztucznych dodatków do żywności. Prawidłowa zbilansowana i zróżnicowana dieta zapewnia naszemu organizmowi wiele naturalnych substancji. Warte uwagi są między innymi popularne ostatnio zioła na wątrobę – sprawdź właściwości, dzięki którym ten ważny narząd może zregenerować się w naturalny sposób.

Wyciąg z karczocha na wątrobę i poprawę funkcjonowania metabolizmu

Karczoch, czyli Cynara Scolymus jest bardzo interesującym warzywem, docenianym w medycynie ludowej, szczególnie na terenach południowych. Zawiera on naturalną inulinę, czyli substancję, która pełni funkcję prebiotyku i wspomaga działanie naszego układu pokarmowego i trawiennego.

Co więcej, zawiera wiele przeciwutleniaczy, czyli zgarniaczy wolnych rodników tlenowych, dzięki którym hamuje procesy zapalne oraz ma właściwości przeciwstarzeniowe.

Cynaryna i jej działanie na wątrobę

Karczoch, a dokładnie wyciąg z jego kwiatostanów zawiera duże ilości naturalnej cynaryny, substancji działającej ochronnie na wątrobę. Jak działa cynaryna? Mianowicie pobudza ona wydzielanie żółci, a co więcej przyspiesza opróżnianie pęcherzyka żółciowego. Jego ważną funkcją jest również obniżanie poziomu cholesterolu w organizmie, dzięki czemu cynaryna działa przeciwmiażdżycowo i zapobiega rozwojowi groźnych chorób układu sercowo-naczyniowego.

Preparaty z naturalnego karczocha w postaci tabletek, czy syropu znajdziemy w każdej aptece i dobrych sklepach zielarskich. Warto zapytać naszego farmaceutę, o dawkowanie i wskazania do stosowania karczocha. Warto zainwestować w zioła na wątrobę, szczególnie gdy spożywamy alkohol oraz tłuste i kaloryczne posiłki. Pamiętajmy, aby jak najlepiej dbać o swój organizm i zdrowie.