Witamina C 1000 – co trzeba o niej wiedzieć?

W przypadku niedoboru witaminy C w organizmie bądź w przypadku zwiększonego jej popytu najczęściej stosuje się witaminę C 1000. Skutecznie przeciwdziała ona negatywnemu działaniu rolnych rodników. Występuje w postaci musujących tabletek. Ważne, aby wiedzieć jakie są wskazania i przeciwwskazania do jej przyjmowania.

Wskazania do przyjmowania witaminy C 1000


Przyjmowanie witaminy C 1000 mg zaleca się przede wszystkim w dwóch przypadkach. Po pierwsze, kiedy występuje znaczny niedobór witaminy C w organizmie. Po drugie, kiedy występuje stan wzmożonego zapotrzebowania organizmu na witaminę C. Dawkowanie witaminy C 1000 jest bardzo proste. Występują one pod postacią musujących tabletek, które rozpuszcza się w wodzie. Na jedną szklankę wody przypada jedna tabletka.

Przeciwwskazania do przyjmowania witaminy C 1000


Trzeba widzieć, że istnieją istotne przeciwwskazania do przyjmowania witaminy C 1000. Jednym z przeciwwskazań jest fenyloketonuria oraz nadwrażliwość na któryś ze składników preparatu. Poza tym witamina C 1000 nie może być przyjmowana przez dzieci poniżej 12 miesiąca życia. Dodatkowo witamina C 1000 nie może być przyjmowana przez osoby z kamicą nerkową.

Witamina C jest niezwykle ważna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Skutecznie wzmacnia układ odpornościowy. Dlatego pamiętać należy o tym, aby dieta bogata była w produkty zawierające witaminę C oraz aby nie zapomnieć o właściwej suplementacji.