Tabletki osłonowe w podróży

Wielu lekarzy radzi, by przed podróżami do krajów, które znane są z innej flory bakteryjnej stosować leki osłonowe. To one bowiem odpowiednio przygotują nasz żołądek oraz jelita do innego pożywienia oraz do innych bakterii. Jak to wiec wygląda w praktyce?

Tabletki osłonowe przed podróżą


Wyjeżdżając do takich krajów jak Egipt czy Turcja, wielu pacjentów przychodzi do lekarzy, by ci poradzili im jakie środki można zastosować w przypadku problemów z żołądkiem. Niestety nasze rodzime leki zupełnie nie działają na bakterie w innych krajach, dlatego też, jeżeli złapie nas już słynna „choroba faraona” warto udać się do lokalnej apteki w celu szukania pomocy. Warto jednak przed podróżą zacząć stosować odpowiednie tabletki osłonowe, które przygotują nasz organizm i być może zniwelują wszelkie dolegliwości, które mogą nam się przytrafić po jedzeniu lokalnym.

Tabletki osłonowe po podróży


Wielu specjalistów radzi także, by po takie tabletki sięgać również wtedy, gdy wrócimy z wakacji. Inne jedzenie, inne napoje, przebyte na miejscu choroby mogą bardzo podrażnić nasz żołądek oraz jelita i ciężko będzie im się przestawić znów na nasze polskie jedzenie. Wówczas, tabletki osłonowe warto przyjmować przynajmniej miesiąc po powrocie z danego kraju, by mieć pewność, że odpowiednie bakterie w naszym organizmie znów zaczną prawidłowo pracować i stworzą w nim samodzielną ochronę. Najlepiej postawić na ten sam środek, który będziemy przyjmować przed, jak i po podróży.