Olej konopny z CBD

Olej konopny słynie nie tylko z faktu, że jest to bardzo znany suplement diety, ale jako też lubiany składnik żywności. Z tego też względu wiele osób stosuje olej konopny jako zastępnik niezwykle popularnej oliwy z oliwek.

Jak stosować olej konopny i korzystać z jego właściwości?

To jak stosować olej konopny zależy tylko od nas. Składnik ten z powodzeniem może być stosowany w kuchni. Sprawdzi się jako dodatek do zup, a zwłaszcza tych wegetariański. Można na jego bazie przygotować też różnego rodzaju pasty do chleba, jednak trzeba pamiętać, że nie należy używać go do smażenia. To wszystko wynika z faktu, że w wysokich temperaturach z oleju konopnego powstają niestety szkodliwe dla zdrowia tlenki i tłuszcze typu trans. By jak najlepiej skorzystać z dobroczynnego działania olejku konopnego, naprawdę warto jest poznać zasady jak stosować olej konopny, a wszystko to z korzyścią dla naszego organizmu.

Samodzielne stosowanie oleju konopnego w kroplach

Jeżeli nie chcemy dodawać oleju konopnego do potraw, można go też stosować w postaci kropli, jako samodzielny suplement diety. Zwykle po upływie około 4 tygodni zwiększa się dawkę oleju konopnego, dzięki czemu też można obserwować, jak zachowuje się nasz organizm po jego przyjmowaniu. Kluczowymi składnikami oleju konopnego są kannabinoidy, znane w skrócie jako CBD. To właśnie do tego związku należy stopniowo przyzwyczajać nasz organizm, zwiększając ich dzienną dawkę.