Maść na rany

Każdy z nas posiada przynajmniej jedną maść o działaniu przeciwzapalnym. Czym taka maść różni się od klasycznych maści na rany? Warto dowiedzieć się więcej na temat maści stosowanych na rany.

Maść na rany – co warto wiedzieć na ich temat? Kiedy powinno się ich używać?

Maści na rany powinniśmy używać w przypadku: ran pooperacyjnych, ran powstałych w następstwie urazów i wypadków, w przypadku ran związanych z niewydolnością serca, czy przewlekłą niewydolnością żylną. Warto mieć świadomość, że używanie maści na rany przyśpiesza znacznie gojenie się ran i regenerację skóry. Warto dbać o skórę, ponieważ jest ona przecież największym organem naszego ciała.

Co jeszcze warto wiedzieć o maściach na rany?

Maści przyśpieszają regenerację naskórka, czyli naskórkowanie, o wiele szybciej tworzy się blizna i rana zamyka się, co chroni nas przed powikłaniami w postaci zapaleń i zakażeń. Wiele maści przeznaczonych do stosowania na rany posiada także składniki o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbakteryjnym, co jeszcze dodatkowo chroni przed rozwojem groźnego w skutkach zakażenia. Składniki maści pozwalają na uzyskanie prawidłowego mikro-środowiska, które znacznie sprzyja gojeniu i dochodzenie do zdrowia. Warto posiadać w swojej apteczce chociaż jedną maść przeznaczoną do stosowania na rany ostre oraz przewlekłe, ponieważ nigdy nie wiemy kiedy możemy potrzebować tego rodzaju produktu medycznego.