Czy syntetyczne kannabinoidy uzależniają?

Większość zwolenników zażywania produktów pochodzących z konopi twierdzi, że ich największym plusem jest to, że nie powodują one uzależnienia. Czy tak samo wygląda sytuacja, jeśli chodzi o ich sztuczne odpowiedniki, a więc o syntetyczne kannabinoidy?

Czy syntetyczne kannabinoidy powodują uzależnienie?

Jeśli chodzi o uzależnienie fizyczne, to w teorii nie powinno ono wystąpić. Niemniej jednak, mogą pojawić się pewne objawy, które będą sygnalizowały odstawienie danych substancji. Ważne jest jednak to, że używanie syntetycznych kannabinoidów może prowadzić do silnego uzależnienia psychicznego. 

Co dzieje się po odstawieniu?


Jeśli będziemy długo używać tego rodzaju substancji, mogą u nas wystąpić pewne objawy po ich odstawieniu. Do najpopularniejszych będą należały:
-ogólne obniżenie nastroju, rozdrażnienie, zdenerwowanie, niepokój,
-zmniejszone łaknienie, nie będzie nam się chciało pić,
-ból głowy,
-trudności z zasypianiem i wybudzanie się w nocy, co może prowadzić do bezsenności,
-drętwienie mięśni.
Warto pamiętać jednak, że każdy organizm jest inny i to, że u jednych osób wystąpiły dane objawy, nie oznacza, że u nas też muszą się pojawić. Nie mniej jednak, możemy doświadczyć zamiast tego czegoś zupełnie innego. Ważne jest też to, że syntetycznych kannabinoidów jest bardzo dużo, więc różne rodzaje będą powodowały różne objawy. Warto też pamiętać o tym, że odporność organizmu na te substancje rośnie bardzo szybko, a więc może się okazać, że będziemy musieli zwiększać dawki, żeby substancja na nas podziałała.

Syntetyczne kannabinoidy dostępne w ofercie KonopnySklep